7 mei 2026  Voorbeschouwing RBC Roosendaal – Blauw Geel’38/JUMBO

Geplaatst op 7 mei 2026 • 19:00 • NieuwsClubnieuws

Na de 0-2 nederlaag tegen competitiegenoot UNA kon Blauw Geel’38/JUMBO genieten van een weekje rust. Het was het laatste weekend rust van het seizoen, want dat duurt nog 3 wedstrijden. Althans, de kans is zeer klein dat de formatie van Maurice Verbunt nog een periodetitel pakt en de nacompetitie in gaat. Daarover later meer. Nu eerst de focus op RBC Roosendaal. De tegenstander van komende zondag. 

Aan de Borchwerf in Roosendaal prijkt het stadion van de plaatselijke voetbalclub de Roosendaal Boys Combinatie. Het is het Atik Stadion. In de periode 2000 en 2011 speelde de ploeg er betaald voetbal. Vijfmaal de Eredivisie, 6 maal de Eerste Divisie (tegenwoordig bekend als Keuken Kampioen Divisie). Het stadion biedt plaats voor 5000 plaatsen. Dat is ongeveer net zoveel als TOP Oss of Telstar. 

De ploeg die erin speelt heeft zoals bekend een doorstart gemaakt en speelt sinds dit seizoen dus in de Derde Divisie. De ploeg doet het goed en staat op een 6e plek. Slechts 3 punten meer dan de Veghelaren. In maart en april verloor de ploeg slechts 2 keer: 1 keer van Kloetinge en 1 keer in een spectaculaire 4-3 van Noordwijk. Voor de rest speelde het 2 keer gelijk en won het 5 keer. 

Zoals gezegd lijkt de 3e periodetitel voor Blauw Geel er niet in te zitten. 5 punten verwijderd van de nummer 2 VVSB (de nummer 1, Kloetinge, heeft al een punt). Dat klinkt niet aanzienlijk ver, maar gezien het feit dat er nog 9 ploegen tussen zitten lijkt de periodetitel uit zicht. 1 van die ploegen is RBC. Zij staan op 1 punt van de nummer 2. Op de 7e plek. Het is een grote lijst met kanshebbers nog, maar RBC wil daar gegarandeerd bij blijven. 

De Veghelse ploeg is dus al zo goed als klaar. Nog 3 potjes en dan zit het seizoen erop. De laatste zondag komt eraan. Hierna volgen nog 2 zaterdagen waar gevoetbald wordt. Na een goede reeks tegen GOES, Groene Ster en Rijnvogels werd de wedstrijd dus voor de korte stop verloren. Op basis van inzet was UNA de betere en won het dus in Veghel. Blauw Geel wil wel met een lekker gevoel afsluiten. Zeker voor de jongens die club gaan verlaten. 

Zondag om 14:00 fluit de heer Groenendijk voor de aftrap van RBC Roosendaal – Blauw Geel’38/JUMBO. 

Array
Blauw Geel'38

Pr. W. Alexander Sportpark 24
5461 XL Veghel
Tel. (0413) 36 57 04
info@blauwgeel.nl



© Blauw Geel’38 - 2026  |  Privacy & Cookies |  Algemene voorwaarden Blauw Geel'38/JUMBO