Geplaatst op 7 september 2026 • 8:00 • Nieuws • Clubnieuws
Wedstrijddag 4 van het seizoen, Blauw Geel mag in eigen huis vv GOES ontvangen. De ploeg uit de provincie Zeeland heeft uit de voorgaande drie duels 4 punten behaald middels een overwinning, een gelijkspel en een nederlaag. Het staat daar momenteel mee in de middenmoot. Het heeft drie punten meer dan Blauw Geel dat slechts 1 puntje kon bemachtigen, twee weken geleden in eigen huis tegen FC Rijnvogels. Afgelopen weekend verloor GOES in eigenhuis van FC Rijnvogels, Blauw Geel verloor geheel onnodig in Veen bij Achilles met 3-2. Beide teams verloren hun midweekse duels in de eerste kwalificatie ronde voor de KNVB beker. Blauw Geel verloor van derde divisie A team Sportlust 46 in Woerden met 3-1, vv GOES verloor in eigen huis van mede klasse genoot vv Noordwijk met 0-1. Beide kunnen zich dus volop richten op de competitie.
Trainer Maurice Verbunt had Ben van den Nieuwenhof, Stan van Dijck en Sjoerd Schobbers vandaag buiten de basis gehouden mede door wat lichte blessures. Martijn van der Sande is nog steeds niet wedstrijd klaar.
Door: Antoine van der Cammen
Foto’s: Ruud Schobbers
GOES mocht de aftrap verrichten van het vijfde duel ooit tussen beide in de wetenschap dat men in Veghel louter nederlagen had mogen incasseren. Na een pass van Joep Munsters op Tijmen van Ramshorst haalde Blauw Gele een corner uit de aanval. Mitchel van Rosmalen leek de bal ineens binnen te draaien maar de GOES doelman kan de bal tot een nieuwe corner boksen. In de vierde minuut een prima Blauw Geel aanval waarbij uiteindelijk Yasin Magazi op de rand van het zestienmetergebied vrij kan schieten maar daarbij de bal over het doel schiet.
In de 5e minuut een eerste GOES aanval en die is meteen raak. Het is de GOES verdediger Dany van Dijk die geen strobreed in de weg wordt gelegd en daardoor feilloos kan binnen schieten: 0-1. Na deze tegenvaller in de 7e minuut een grote personele tegenvaller. In een sprintduel raakt Tijmen van Ramshorst ogenschijnlijk aan zijn hamstring geblesseerd en hij kan dan ook niet verder. Een minuutje late een vrije trap van Blauw Geel die na het nemen van de vrije trap door GOES meteen in ene snelle uitval wordt overgenomen. D’Leanu Arts gaat onder de bal door maar zijn tegenstander schiet vervolgens de bal rakelings voorlangs en de bal gaat voorbij de tweede paal over de achterlijn. Een corner rest de gasten en uit de ze corner volgt een vrije kop kans maar gelukkig gaat de bal over het doel. In e 11e minuut een vrije trap van Mitchel van Rosmalen waarbij de GOES doelman de bal lost, Pim van den Boom wel alert in loopt maar de doelman zijn inzet kan blokken. In de 15e minuut komt Blauw Geel op gelijke hoogte. D’Leanu Arts heeft een hele goede voorzet in huis waarbij Pim van den Boom al duikend de bal binnen kan koppen: 1-1. In de 18e minuut is het Rowan Traas die de bal af legt op Guus de Leeuw maar de inzet is een prooi voor David Pena Diaz. In de 19e minuut weer een geode voorzet van D’leanu Arts waarbij Pim van den Boom de bal kan raken maar de GOES doelman de bal in de korte hoek kan pakken. In dezelfde minuut aan de andere kant is het David Pena Diaz die de bal kan pakken nadat Guus de Leeuw een vrije schiet kan had. In de 23e minuut een Veghelse aanval met Voorzet van de flank waarbij Sjoerd Schobbers de bal voor het doel mist maar Pim van den Boom wel de bal op doel kan schieten maar de GOES doelman tikt de bal met een prima reflex over de lat. Blauw Geel creëert nu echt wel kansen maar de ploeg benut ze niet. Ook in de 28e minuut weer ene goede aanval waarbij Pim van de n Boom met een goede actie op de flank zijn tegenstander afschud, vervolgens voorzet maar Koen van der Zanden de bal naast het doel werkt. In de 37e minuut is het Yasin Magazi en Iggy Houben die met vereende krachten goed doorzetten op de rand van het GOES stafschopgebied. Daardoor komt Pim van den Boom in kansrijke positie maar de bal gaat via de buitenkant van de paal over de achterlijn. Een minuut later een GOES aanval via hun linkerflank maar gelukkig gaat ook de inzet van Rowan Traas in het zijnet. In de 45e minuut een goede actie van Mitchel van Rosmalen maar helaas gaat de bal via ene verdediger over de lat tot corner. Iggy Houben neemt deze corner en bezorgt de bal bij de tweede paal op het hoofd van de geheel vrijstaande Robin Voets die met een kopbal Blauw Geel nog voor rust op voorsprong zet: 2-1. Het is inmiddels in de tweede minuut blessuretijd als Blauw Geel een GOES corner afslaat en omzet in een razend snelle aanval. In kansrijke positie schiet Joep Munsters de bal echter hoog over.
Sjoerd Schobbers blijft na de rust in het kleedlokaal achter is is daarmee de derde speler aan Blauw Geel zijde die met een ogenschijnlijke hamstringblessure het duel niet kan vervolgen. Stof tot nadenken voor de technische staf en verzorging. In de 52e minuut een tenenkrommende situatie. Pim van den Boom zet een aanval op middels een goede pass op Yasin Magazi. Hij blijft goed aan de bal met veel inzet en kan een pass op maat afleveren voor de geheel vrijstaande, op amper een meter voor de doellijn, staande Koen van der Zanden. Maar tot overmaat van ramp is deze voorzet en uitgelezen 1000 procent kans niet aan hem besteed. De bal rolt tergend langzaam naar de doellijn en ja je raad het al hij kan nog voor de doellijn worden weggewerkt. Tja als je dit soort kansen niet meer weet te benutten wordt winnen wel erg moeilijk. En dan gebeurd aan de ander kant wel wat je zelf niet doet. Scoren. Vier minuten later is het raak en valt de gelijkmaker. Slap tot quasi niet ingrijpen door de Blauw Geel defensie betekend dat Devano Riemens de 2-2 kan aantekenen. GOES zakt nu verder in en laat Blauw Geel komen want een puntje in Veghel is klaarblijkelijk prima. In de 6e minuut een corner van Mitchel van Rosmalen slim genomen door de bal naar de rand van het strafschopgebied te spelen op de vrijstaande Yasin Magazi. Helaas gaat zijn schot over het doel. Twee minuten later een uitbraak van GOES waarbij Guus de Leeuw de bal in het zijnet schiet. Daarna Blauw Geel constant op de GOES helft en heel veel pech…. Maar ja geluk dwing je ook af. Eerst, in de 76e minuut is het Ben van den Nieuwenhof die met een bekeken afstandsschot de doelman kansloos laat maar de bal via de binnenkant van de paal voor de doellijn langs het veld terug in ziet komen. In de 89e minuut een identieke situatie, zelfde paal, zelfde situatie, andere speler: Dave de Meij. Twee maal red de paal de gasten. Tussendoor was er nog een aardige kans voor GOES maar een vrije kopkans gaat recht in de handen van Davis Pena Diaz. Een corner in blessuretijd levert voor GOES niets meer op en dus eindigt het duel in een gelijkspel.
Blauw Geel komt weer niet tot de oh zo belangrijke winst. Het had voor de rust genoeg kansen maar zeker de kans bij een 2-1 voorsprong moet er GEWOON in. Daar is geen excuus voor. Dan kom je op twee doelpunten voorsprong en is het duel wel gespeeld. Nu wordt deze kans niet benut en vervolgens verdedig je weer niet koelbloedig, adequaat of vastberaden genoeg en moet je de gelijkmaker incasseren. ZO onnodig! Vervolgens heb je dan de nodige pech, of niet het nodige geluk. Maar ja ook dat is voetbal. Onnodig Punten verlies dat is vandaag de harde realiteit. Natuurlijk niet verloren maar het voelt zeker als een verlies, een verlies van twee punten.
Volgend weekend reist men naar RBC in Roosendaal. De oud profclub heeft inmiddels zes punten uit vier duels en staat daarmee achtste. Met twee keer winst en twee keer verlies ook beide verdeeld over de thuis en uitwedstrijden. Dit weekend won men in eigen Atik stadion met 3-0 van Achilles Veen en dat pleit was in het eerste half uur al beslecht.
Voor Blauw Geel zal het een zeer lastige klus worden ook al door de blessures die men dit weekend heeft moeten ondervinden. Een puzzel voor de technische staf….
Opstelling sv Blauw Geel’ 38:
Doel: David Pena Diaz,
Achterhoede: Tijmen van Ramshorst (9e min. Sjoerd Schobbers, 46e min. Dave de Meij), Daan van Tooren), Robin Voets, D’Leanu Arts (42e min. Stan van Dijck)
Middenveld: Iggy Houben (74e min. Ben van en Nieuwenhof, Mitchel van Rosmalen (A), Joep Munsters
Voorhoede: Yasin Magazi, Pim van den Boom, Koen van der Zanden.
Scheidsrechter: Dhr .K. Molenaar,
Ass. Scheidsrechters: Dhr. S. van Zunderst en Dhr. S. Pastoor
Kaarten: Geel:
sv Blauw Geel’ 38: 58e min. David Pena Diaz, 77e min. Yasin Magazi, 80e min. Dave de Meij, 90e min + 3 Joep Munsters
vv G.O.E.S.: 13e min. Dany van Dijk, 58e min. Rowan Traas,














