SV Blauw Geel ’38 / OW Obligatieplan. Uw hulp is keihard nodig!

Opnieuw heeft onze vereniging SV Blauw Geel ’38 een grote stap vooruit gemaakt. De noodzakelijke uitbreiding en renovatie van ons clubgebouw is een feit! De totale bouwsom bedraagt circa € 333.333,-. Veel geld, maar dankzij vele bouwsponsors en dankzij het Blauw Geel-bouwteam, onder leiding van dhr. Piet van

den Boom, een relatief bescheiden investering gezien de omvang van dit project. Enige tijd geleden presenteerden we het Blauw Geel Obligatieplan. Een doortimmerd en (indien voor u van toepassing) fiscaal zeer aantrekkelijk obligatieplan, samengesteld in nauw overleg - en met toestemming van de Belastingdienst. Inmiddels is er al een substantieel bedrag beschikbaar gesteld door de deelnemers in het zogenaamde Blauw Geel Foundersteam. Een groep betrokken begunstigers die ieder een aanmerkelijk bedrag voor hun rekening hebben genomen. Daarnaast heeft Rabobank Uden-Veghel ons toegezegd om onze vereniging te helpen met een overbruggingskrediet of /en een hypothecaire lening tegen gunstige condities. Omdat we de financiering uiteraard liever ‘binnen de club’ willen houden doen we een serieus beroep op u. We staan voor de opdracht om nog zo’n € 100.000,- aan Obligaties uit te geven.

Wat is een obligatie?

Een obligatie is een schuldbrief van een instantie (in dit geval dus Blauw Geel) die verklaart te lenen voor een vooraf bepaalde termijn tegen een vaste rente.

Voor wie zijn de obligaties bestemd?

Voor iedereen die Blauw Geel een warm hart toedraagt.

Hoe groot zijn de Obligaties en welke voorw aarden?

De obligaties worden uitgegeven in delen van € 500,-. De looptijd bedraagt 7 jaar en jaarlijks wordt door de vereniging 6% rente vergoed.

Wat is dat fiscaal aantrekkelijke deel van het obligatieplan?

Voor elke obligatienemer wordt een notariële akte opgesteld waarin wordt verklaard dat de obligatienemer het bedrag van de aflossing schenkt aan de vereniging. Dit houdt in dat u jaarlijks gedurende de looptijd van 7 jaar de schenking voor 1/7 deel mag aftrekken van uw inkomstenbelasting. Daarnaast ontvangt u van Blauw Geel jaarlijks gedurende 7 jaar 6% rente over de restant schuld.

Wat kost ’t mij uiteindelijk?

Iemand met een ‘modaal’ inkomen valt in de 42% belastingschijf. De totale belastingteruggave over 7 jaar bedraagt dan € 210,-. De rentevergoeding over 7 jaar bedraagt € 120,-. Uiteindelijk kost ’t de obligatienemer dus slechts € 24,- per jaar!

Teruggave:

Jaar
Waarde

obligatie

T e

ontvangen

rente

Teruggave

belastingsdienst 42%

Totaal
1
€ 500,00
€ 30,00
€ 30,00
€ 60,00
2
€ 429,00
€ 25,74
€ 30,00
€ 55,74
3
€ 357,00
€ 21,42
€ 30,00
€ 51,42
4
€ 286,00
€ 17,16
€ 30,00
€ 47,16
5
€ 214,00
€ 12,84
€ 30,00
€ 42,84
6
€ 143,00
€ 8,58
€ 30,00
€ 38,58
7
€ 71,00
€ 4,26
€ 30,00
€ 34,26
Totaal retour
€ 120,00
€ 210,00
€ 330,00

Inleg € 500,00

Retour € 330,00

Eigen bijdrage € 170,00 Per jaar € 24,00

Indien belastingtarief 33,5 %. eigen bijdrage € 30,- per jaar

Indien belastingtarief 52 %. eigen bijdrage € 17,- per jaar

Moet ik zelf naar de notaris?

Nee, onze penningmeester is door de notaris gevolmachtigd. Alles wordt voor u geregeld.

Hoe kan ik deelnemen?

Vul het formulier in wat u aantreft op de achterzijde van dit leaflet. U kunt het inleveren in de daarvoor bestemde brievenbus in onze kantine of afgeven aan een van onze bestuursleden. Een e-mail sturen mag natuurlijk ook: mjarijbroek@home.nl (penningmeester dhr. Marcel van Rijbroek).

Kan ik ook meerdere obligaties nemen?

Natuurlijk kunt u ook meerdere obligaties nemen. De voorwaarden en de fiscale voordelen blijven van toepassing.

Doe mee en help Blauw Geel! Alvast bedankt voor uw aandacht. Namens alle leden en voetballiefhebbers,

FOLDER IN PDF FORMAAT >>