S.V. BLAUWGEEL'38 (De jaren 1990 t/m 1999 )

Het seizoen 1991/1992 zou weer een slecht seizoen worden voor het vaandelteam. Na een 6-jarig verblijf in de tweede klasse moest men weer terug naar de derde klasse. Halverwege dit seizoen had al een trainerswisseling plaatsgevonden. Ben van Griensven, die de ploeg drie jaar onder zijn hoede had, werd vervangen door Cees van de Boogaart.

Op zondag 11 oktober 1992 vond de eerste competitie-confrontatie in de derde klasse plaats tussen Blauw Geel en VOW uit Zijtaart met als pikant detail dat Ben van Griensven de nieuwe trainer was geworden van VOW. Deze eerste derby eindigde in 0 – 0.

In de zomer van 1993 kwam het hoofdbestuur tot de conclusie dat er meer aandacht besteed zou moeten worden aan de sponsoring bij de vereniging. Men besloot daarvoor een Stichting in het leven te roepen onder de naam: “Stichting Blauw Geel ’38 Promotion “. Voorzitter van
het Stichtingsbestuur werd de heer Jan van de Ven.

Op 14 oktober 1993 heeft de toen scheidende voorzitter Jan van Heeswijk de vereniging een mooi kunstwerk geschonken, dat sindsdien te bezichten is bij de entree van het verenigingsclubgebouw: een voetballer in de kleuren blauw en geel.

Op 26 maart 1994 ging voor de 25ste keer de jeugdloterij van start. In al die jaren heeft deze loterij een aanzienlijk geldbedrag voor de jeugdafdeling binnengebracht.

Op 10 april 1994 werd voor aanvang van de competitiewedstrijd Blauw Geel - VOW het door de Rabobank Veghel geschonken elektronisch scrorebord, en mede gesponsord door Staalbouw Hendriks, Reclamebureau Snoeys en de Fa. Van der Lof, officieel in gebruik genomen. Blauw Geel won die wedstrijd wel maar het eerste doelpunt dat op het scorebord werd genoteerd, kwam van de voet van een VOW-speler.

Op 19 mei 1994 adviseerde de Commissie Welzijn positief aan de Veghelse gemeenteraad over de bouw van nieuwe kleedlokalen. Toon daarop de Raad besloot om daarvoor 450.000 gulden beschikbaar te stellen, kon bij Blauw Geel het glas worden geheven.

Op 1 januari 1995 werd de “Club van 101 “ opgericht. Doelstelling: projecten binnen de vereniging financieel ondersteunen.

Het seizoen 1994/1995 verliep weer dramatisch voor het vaandelteam. Ook hier kreeg de vereniging weer op de helft van het seizoen te maken met een trainerswisseling. Trainer Eus Marijnissen hield het na een half jaar al voor gezien en Toon van de Akker moest, als interimtrainer, de ondankbare taak op zich nemen om te redden wat er te redden viel. Het lukte hem uiteindelijk niet de ploeg in de derde klasse te houden. Weer terug naar de vierde klasse en dat was een vereniging met 900 leden én Veghel onwaardig.

Op 15 augustus 1995 speelde het eerste elftal in Veghel een oefenwedstrijd tegen FC Den Bosch. Bij FC Den Bosch speelden toen o.a. Ruud van Nistelrooij; Jan van Grinsven en Hans Kraaij, Jr. Het aantal bezoekers viel aanmerkelijk tegen. Uitslag van de wedstrijd: 0 – 7. De trainer bij Blauw Geel was Ad Peeters.




Het seizoen 1995/1996 ging men van start met een nieuwe hoofdtrainer in de persoon van Ad Peeters. Dit seizoen werd afgesloten met een periodetitel en dat gaf recht op deelname aan de na-competitie. Op zaterdag 1 juni 1996 werd in deze na-competitie de beslissende wedstrijd, op het rerrein van v.v.Festilent in het plaatsje Zeeland, gespeeld tegen SIOL uit Katwijk. Blauw Geel won met 2 – 1 en zo had de nieuwe trainer de ploeg binnen één seizoen weer teruggeloodst naar de derde klasse.

Op 15 juni 1996 vond de officiële opening van de nieuwe kleedaccommodatie plaats, nadat deze al bij aanvang van het seizoen 1995/1996 in gebruik was genomen. De wethouder van sportzaken, de heer Pieter van Dieperbeek, verichtte deze opening.

In 1996 heeft het vaandelteam weer een wedstrijd tegen FC Den Bosch gespeeld, doch van deze wedstrijd ontbreken de gegevens.

Op 28 september 1996 kon het 1000ste lid worden ingeschreven en dat was de 10-jarige Rob Jansen.

In juli 1997 werd voor de 25ste keer het pupillenkamp georganiseerd. Ter gelegenheid daarvan werd een jubileumboekje gemaakt. De kampen werden op verscheidene locaties gehouden, zoals in Swartbroek; Bakel; Helvoirt; Elsendorp en Loon op Zand.

Tijdens de algemene ledenvergadering van 30 oktober 1997 vonden ingrijpende bestuurswijzigingen plaats. Met uitzondering van voorzitter Piet van Sambeek en algemeen secretaris Jan van den Heuvel, traden alle leden van het hoofdbestuur af. Dit niet uit onvrede of zo, maar omdat men had besloten een geheel nieuwe bestuursstructuur in het leven te roepen.

In 1998 werd het 60-jarig bestaan gevierd. Per 1 januari van dit jubileumjaar had de vereniging 1058 leden en dat betekende een toename van ongeveer 400 leden in de laatste tien jaar. Op zondag 6 september 1998 bood burgemeester Ies Keijzer, namens de gemeente Veghel, in de hal bij de entree van onze bestuurskamer een wandbord aan met daarop de namen van alle voorzitters die de vereniging in de loop van haar 60-jarig bestaan heeft gehad.

Op 27 maart 1999 is men begonnen met het slopen van de eerste staantribune op het hoofdveld.

Op maandag 19 juli 1999 speelde het eerste elftal een oefenwedstrijd in Veghel tegen PSV. Vóór aanvang van deze wedstrijd werd de nieuwe staantribune geopend door burgemeester Frankfort van Veghel en de voorzitter van Blauw Geel Piet van Sambeek. Uitslag van deze wedstrijd: 0 – 10. De trainer bij Blauw Geel was John Meijs en de trainer bij PSV Eric Gerets.
PSV speelde de eerste helft met: Lodewijks; Van der Weerden; Nikiforov; Valckx; Fuchs; Stinga; Van der Doelen; Khokklov; Iwan; Bruggink en Bouma. In de tweede helft een geheel ander elftal nl. met Kralj; Ooijer; Faber; Addo; Heintze; Rommedahl; Van Bommel; Vogel; Kolka; Van Nistelrooij en Nilis. De wedstrijd werd bezocht door 5000 toeschouwers.

LEES VERDER DE JAREN 2000-2010 >>